מאמרים > מכונאות רכב

מכונאות רכב-אומנות או חאפריות

מכונאות הרכב היום היא לא מה שהייתה בעבר אם פעם היה מכונאי הרכב לומד בתור שוליה אצל מכונאי ותיק ועושה סטאג' תוך ניסוי וטעיה על המכונית שלך היום בכדי להיות מכונאי רכב דרושה השכלה של כמה שנים טובות.בניגוד לעבר שבו היה המכונאי איש טכני בסיסי המטפל ברוב סוגי הרכבים כמו שאינסטלטור מטפל בצינורות שונים. היום כבר לא מספיק מפתח שוודי וחוש אלתור לטפל ברכב שלך הרכבים החדישים באים מצוידים במערכות מודרניות וממוחשבות ודרושה התמחות ספציפית על מנת לתת את הטיפול המכאני המתאים לרכבים של זמנינו.

מאמרים - מכונאות רכב

מכונאות רכב
תפקידו של מכונאי הרכב כולל מלבד הטיפול המכאני ברכב גם את הקשר עם הלקוח ואבחון הבעיה במכונית. לאחר בחינה תשאול של הלקוח ובחינה של המכונית שתכלול לפעמים גם נסיעת מבחן קצרה.על המכונאי להגדיר את התקלה ולהציע ללקוח את הפתרונות הנכונים ואת הערכת המחיר האופטימאלית עבורה. בכדי להגיע לרמה של מכונאי רכב מומחה צריך להשקיע מספר שנים של לימוד והתמחות בלימודי מכונאות רכב,בפרט בזמנינו שהמערכות ברכבים החדשים נהיות מורכבות ומתוחכמות יותר מדי יום ולכן נדרשות ממכונאי הרכב התמחויות ספציפיות ופרטניות יותר ויותר. בדרך כלל המכונאי המוכשר ובעל הידע הרב ביותר הוא גם זה שילמד ויגיע לדרגת מנהל מוסך ואליו אנו נפנה כאשר נזדקק להפקיד את הרכב לתיקון.
בין המיומניות הספציפיות הנדרשות במכונאות רכב הם:
1. הכרת מבנה הרכב ושילוב כל המערכות בו (מערכות מכאניות, מערכות הידראוליות חשמליות פניאומאטיות וממוחשבות)
2. נהלי בדיקות וטיפולים שוטפים .
3. הכרת המנוע והטיפול בו.
4. נהלי עבודה במוסך וחלוקת התפקידים בו.
5. יסודות בתרמודינאמיקה.
6. שדרוג תיקון וחידוש של כלי רכב לאחר תאונה או כתוצאה מבלאי.
7. הכרה של סוגי רכבים רבים ככל האפשר.
משרד התמ''ת קבע קריטריונים של שלוש דרגות בקורסים למכונאות רכב הכוללים מלבד ידע תיאורטי גם ניסיון בעבודה במשך מספר שנים כאשר הדרגא הבאה היא ניהול מוסך.בניגוד לעבר בהם מכונאות רכב הייתה מקצוע שנלמד הרבה פעמים תוך כדי עבודה וללא השכלה פורמאלית. כיום הן מבחינה חוקית והן מבחינה מקצועית מכונאות הרכב נהפכה למקצוע כדוגמת רפואה או הנדסה הדורשות השכלה והסמכה.
בדיוק כפי שתסכימו לטפל בבריאותכם רק על ידי רופא מוסמך. כך כאשר תזדקקו לטפל בבריאותו של רכבכם תרצו לוודא למעלה מכל ספק שמכונאי הרכב אשר יטפל ברכבכם הינו מורשה ובקי בתחומו.אתם מוזמנים להתקשר כבר עכשיו למוסך בילי ולהכיר את הצוות המקצועי שלנו.כל הטכנאים והמכונאים שלנו הם בעלי תעודות והסמכה איש איש בתחומו ללא יוצא מהכלל והם ישמחו לעזור לכם בכל תחום שתבקשו.
אנא על תהססו לבדוק אותנו עכשיו
התקשרו ותענו מיידית על ידי
בילי אישי : 050-5303262